آبشار مارگون (Margoon Waterfall)

آبشار مارگون (Margoon Waterfall)

آبشار مارگون (Margoon Waterfall)
در نزدیکی شهر سپیدان استان فارس آبشاری زیبا قرار دارد که سرچشمه رودخانه است. این آبشار با وسعت ۱۰۰ متر و ارتفاع ۷۰ متر وسیعترین و بلندترین آبشار چشمه ای جهان است. چرا که در بالای این آبشار رودخانه ای وجود ندارد و منبع اصلی آب آن هزاران چشمه ی کوچک و بزرگی است که از میان کوه می جوشند.سراسر مسیر آبشار مارگون پوشیده از گلهای رنگارنگ و خوشبوی بهاری است. بهار دیدنی ترین فصل این آبشار زیباست و هر سال گردشگران بسیاری به اینجا می آیند.


برای رسیدن به آبشار مارگون با خودرو به شهر سپیدان در مرز استان فارس و استان کهگیلویه و بویر احمد بروید. فاصله این آبشار تا شهر یاسوج حدود ۶۵ کیلومتر است و با خودرو می توانید تا ۸۰۰ متری آبشار بروید.
در نظر داشته باشید که آبشار مارگون در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته است و بهترین فصل برای تماشای آن بهار و تابستان است. البته این آبشار بی نظیر در فصل پاییز و زمستان هم زیبایی منحصر به فردی دارد چرا که تمام محدوده آن پوشیده از قندیلهای کوچک و بزرگ می شود. ولی راه دسترسی و تماشای این منظره ی بی نظیر ممکن است به دلیل بارش برف و یخبندان بسیار پر خطر و یا کاملا مسدود شده باشد.


در محیط اطراف آبشار فضایی برای اقامت بازدید کنندگان و گذراندن روزی خوش در نظر گرفته شده است. امکاناتی چون چندین آلاچیق زیبا، فضای سبز زیبا، سطل زباله، زمین بازی و سرویس بهداشتی. آبشار مارگون در فضایی بن بست و دره مانند قرار دارد اما اگر کمی صبور باشید و به کنار رودخانه ای که در پای آبشار جریان دارد بروید، فضایی سرسبز و بازتر خواهید رسید که صدای ملایمی از جریان آب گوشتان را نوازش خواهد داد. در اطراف این رودخانه باغ های زالزالک و سیب و بوته های عظیم زرشک بسیاری قرار دارد.

اعرجها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *