آب و هوای استانبول در طول سال

آب و هوای استانبول در طول سال

ترکیه، کشوری مدرن، زیبا و سرسبز که در شمال غربی ایران واقع شده است. کشوری که «گهواره تمدن» نام گرفته و هشتاد میلیون جمعیت ترک و کرد را در خود جای داده است. پایتخت ترکیه آنکارا است. کشوری که در چند سال اخیر مقصد گردشگری جذابی برای توریست‌های اروپایی و آسیایی بوده است و به‌عنوان پل ارتباطی میان اروپا و آسیا جایگاه ویژه‌ای در جهان دارد. اگر یک‌بار سفر به ترکیه را تجربه کنید حتماً در تعطیلات بعدی هم برای رزرو تور ترکیه وسوسه خواهید شد کافی ست به لیست تور ترکیه توریابی نگاهی بیندازید و تصمیم بگیرید که می‌خواهید به کدام شهر ترکیه سفر کنید؟ استانبول، آنتالیا، آلانیا، بدروم، سیده، کمر، بلک، آنکارا، وان، مارماریس یا کوش آداسی؟! چراکه هریک جاذبه‌های گردشگری خاص خود را دارند! می‌توانید در ترکیه خرید کنید یا در سواحل زیبای شنی آفتاب بگیرید، از تور کشتی لذت ببرید و یا از کاخ‌ها و عمارت های تاریخی ترکیه بازدید کنید! استانبول شهری پر از جذابیت های گوناگون است، شهر استانبول در این میان از محبوبیت و جذابیت های بیشتری نسبت به سایر شهرهای ترکیه برخوردار است.

آب و هوای استانبول

موقعیت جغرافیایی استانبول به گونه ای است که از یک سو در کنار دریا است و از سوی دیگر بر روی بلندی قرار گرفته است. پس جای تعجب نیست اگر در محله ای باران شدید ببارد و در چند محله آن طرف تر نسیم ملایم بوزد.

آب و هوای استانبول در بهار

آب و هوای استانبول شبیه آب و هوای استانهای شمال غربی ایران است. با این وجود رطوبت هوای ترکیه به علت همجواری این کشور با دریای سیاه، دریای مرمره، دریای اژه و دریای مدیترانه بالاتر از ایران است. در مجموع آب و هوای ترکیه کوهستانی و پر باران است. بنابراین زمستان های سرد و تابستان های گرو م معتدل دارد. اما استانبول در طول سال دمایی بین ۷ تا ۹ درجه سلسیوس دارد و از فروردین ماه تا مهر ماه بهترین زمان سفر به ترکیه است. در بهار هوای استانبول به واقع رویایی و بی نظیر می شود. نسیمی خنک از سوی دریا می وزد و بارانهای موسمی و بهاری بعد از ظهرها هوای شهر را عاشقانه می کند. بوی شکوفه ها و گلهای رنگارنگ اطراف خیابانها و کوچه های استانبول بسیاری مردم بومی و گردشگران را به کوچه می کشاند، قدم زدن در خیابانهای سنگ فرش یا سواحل استانبول از بهترین تفریحات عصرهای استانبول است.

هوای استانبول در تابستان چگونه است؟

در تابستان کمی از لطافت هوای استانبول کاسته می شود و گرمای هوا چند درجه ای بیشتر می شود. دیگر خبری از باران نیست و میانگین دمای هوا به ۲۸ درجه سلسیوس می رسد. ژوئیه در استانبول گرمترین ماه سال است در این ماه باد گرمی با سرعت ۱۰ کیلومتر در ساعت در شهر می وزد. تفریحات آبی و گرفتن حمام آفتاب در تابستان طرفداران زیادی در استانبول دارد. توصیه می کنم در تابستان چتر همراهتان باشد، تعجب نکنید، برای جلوگیری از آفتاب سوختگی لازم خواهد شد.

اعرجها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *